ضرورت یادگیری و آموزش دیجیتال مارکتینگ در دنیای کسب و کارها


دیجیتال مارکتینگ چیست؟

آموزش دیجیتال مارکتینگ امروزه جزو یکی از آموزش هایی است که به شدت مورد استقبال قرار می گیرد. تقریبا همه شما به خوبی می دانید که روند رشد اینترنت بر روی کسب و کارها نیز تاثیر بسیار ژرف و عمیقی داشته است. بنابراین امروزه بازاریابی به شیوه های سنتی و قدیمی، با کاهش اعتبار روبرو شده است. برای اینکه وقت خود را در راستای رسیدن به هدف صرف کنید، لازم است تا با مبانی دیجیتال مارکتینگ و پیام هایی که برای شما دارد، به خوبی آشنا شوید. در حالت کلی دیجیتال مارکتینگ، موضوع جدیدی نیست، اما شاید بسیاری از افراد به طور دقیق و واضح ندانند که چه معنی دارد.

دیجیتال مارکتینگ شیوه ای از بازاریابی است که به واسطه دستگاه های الکترونیکی، اینترنت و شبکه های مجازی انجام می شود. از آنجایی که این شیوه بازاریابی به شدت موثر است و بر روند رشد تجارت و کسب و کارها تاثیر گذاشته است، بسیاری از مجموعه ها از جمله بانی مارکتینگ دوره و آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ را برگزار می کنند. شرکت در این دوره ها باعث می شود تا با دنیای گسترده دیجیتال مارکتینگ و مبانی مطرح در آن آشنا شوید. همچنین به شما کمک می کند تا برای ورود به بازار کار آماده شوید و گام های اولیه تان را هدفمند و به روز بردارید.

خوب است تا بدانید پتانسیل رشد این رشد در کشور ما رو به افزایش است. بسیاری از شرکت هایی که نوپا هستند و شرکت ها و مجموعه های بزرگتر را رقیب خود می دانند، به دنبال نیروهای خبره در زمینه دیجیتال مارکتینگ هستند. بنابراین باید بگوییم بازار کار این رشته در کشور ما نسبتا خوب و رو به رشد است.

چرا آموزش دیجیتال مارکتینگ از اهمیت بالایی برخوردار است؟

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ از این جهت اهمیت دارد که امروزه افراد گرایش چندانی به تبلیغات و کسب و کارهای سنتی ندارند. این موضوع باعث شده تا حضور کسب و کارهای مختلف در دنیای دیجیتال مارکتینگ به یک ضرورت تبدیل شود. آشکار است که مشتریان به سمت کسب و کارهایی گرایش پیدا می کنند که نظرشان را به خوبی جلب کند. در حقیقت لازم است تا بدانید با شرکت در دوره حضوری دیجیتال مارکتینگ با شیوه های جدیدی از بازاریابی آشنا می شوید که در بازاریابی سنتی حتی تعریف نشده است.

اهمیت یادگیری مبانی دیجیتال مارکتینگ

شما در سرفصل های دیجیتال مارکتینگ با مواردی آشنا می شوید که شاید در هیچ یک از شیوه های بازاریابی وجود ندارد. حقیقت این است که دیجیتال مارکتینگ شاخه های گسترده و متعددی دارد. هر یک از این شاخه ها، مسیر و هدف متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین لازم است تا برای ورود به این دنیای گسترده، با مبانی و مفاهیم آموزشی آن به خوبی آشنا شوید.

مزایای دیجیتال مارکتینگ چیست؟

 

قبل از اینکه برای شرکت در دوره حضوری دیجیتال مارکتینگ اقدام کنید، نیاز است تا بدانید مزایای یادگیری آن چیست؟ همچنین باید بدانید آموزش دیجیتال مارکتینگ برای شما چه کاربردی دارد و پس از یادگیری چه مزایایی نصیبتان می شود؟ چند نمونه از مزایای دیجیتال مارکتینگ، به شرح موارد زیر است:

 • بهای آزمون و خطا در آن کم است

در بعضی از شیوه های بازاریابی، بهای آزمون و خطا بسیار سنگین است. از این رو ممکن است شما برای تحلیل موضوع، ریسک نکنید و وارد آزمون و خطا نشوید. این موضوع تاثیرات منفی در کسب و کار دارد. یکی از مهمترین مزایای دیجیتال مارکتینگ، آزمون و خطای کم هزینه در آن است.

 • هدف گیری دقیق

حتی در آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ نیز شما در می یابید که هدف گیری در دیجیتال مارکتینگ چقدر دقیق است. بنابراین شما می توانید متناسب با هدفی که دارید پیش بروید و اطمینان حاصل کنید که در مسیر درست قرار گرفتید.

 • شکل گیری رابطه و تعامل

در آموزش دیجیتال مارکتینگ شما می آموزید که چطور برای تعامل و شکل گیری رابطه با مشتریان و کاربران اقدام کنید. از این رو باید بگوییم شکل گیری رابطه و برقراری آسان تعامل، از دیگر مزایای دیجیتال مارکتینگ است.

 • کمک به بالا رفتن سرعت رشد کسب و کار

اگر نگاهی به سرفصل های دیجیتال مارکتینگ بیندازید، متوجه می شوید که این آموزش ها تا چه اندازه به بالا رفتن سرعت رشد کسب و کار کمک می کند. در حقیقت این یکی از مهمترین اهدافی است که در دیجیتال مارکتینگ دنبال می شود.

 • بودجه کم، مشتری بیشتر

در دیجیتال مارکتینگ شما می آموزید که چگونه با بودجه کم، مشتری بیشتری داشته باشید. این دقیقا مرحله ای از دیجیتال مارکتینگ است که تلاش های شما را به ثمر می نشاند و باعث سود بیشتر در کسب و کار می شود.


آموزش تخصصی

بازار کار دیجیتال مارکتینگ در ایران

 

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، از آموزش دیجیتال مارکتینگ غافل نشوید. در بانی مارکتینگ شما می توانید از آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ و شرکت در دوره حضوری دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید. در آموزش رایگان شما با مفاهیم کلی و برای آموزش تخصصی تر نیاز است تا از سایر خدمات ما نیز بهره مند شوید. پس از گذراندن دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ شما می توانید از طریق یکی از روش های زیر استخدام شده و فعالیتتان را شروع کنید. هر یک از این روش ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. بهتر است تا ببینید کدام روش برای شما مناسب تر است.

 • استخدام در شرکت ها و مجموعه های معتبر

پس از آموزش دیجیتال مارکتینگ شما می توانید در استارتاپ های موفق، شرکت ها و مجموعه های معتبر استخدام شوید. نحوه فعالیت شما در این مجموعه ها به صورت حضوری است و مزایای متعددی برایتان خواهد داشت.

 • فعالیت به صورت فریلنسری

در صورتی که شما دانش دیجیتال مارکتینگ را داشته باشید، اما نتوانید به صورت حضوری در شرکت های مختلف استخدام شوید، می توانید به صورت فریلنسری فعالیت کنید. این شیوه فعالیت به صورت دورکاری بوده و شما می توانید بدون هیچ محدودیت جغرافیایی یا محدودیت ساعتی، کار کنید.

 • توسعه و کسب و کار شغلتان

بازار کار دیجیتال مارکتینگ همیشه در قالب استخدام و کار کردن برای شرکت های دیگر نیست. شما می توانید با کسب دانش دیجیتال مارکتینگ، مدیریت کسب و کار خودتان را در دست بگیرید و در راستای توسعه کسب و کارتان گام بردارید. در حقیقت به جای اینکه فردی را استخدام کنید یا از او کمک بگیرید، خودتان با کسب دانش دیجیتال مارکتینگ، کسب و کارتان را توسعه دهید.


تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رشد کسب و کار

سرفصل های دیجیتال مارکتینگ

 

یکی از دغدغه های اصلی کسانی که می خواهند برای آموزش دیجیتال مارکتینگ اقدام کنند این است که چه مبانی و سرفصل هایی را می آموزند. حقیقت این است که رشته دیجیتال مارکتینگ سر درازی دارد! از این رو اگر بخواهید به تمام مبانی و مباحث آن مسلط شوید، لازم است تا دوره های مختلفی را پشت سر بگذارید. به طور کلی سرفصل های این آموزش به شرح موارد زیر هستند:

 • مفاهیم بازاریابی
 • بازاریابی محتوایی
 • ویدئو مارکتینگ
 • رد کسب و کار
 • استراتژی بازاریابی
 • بازاریابی شبکه های اجتماعی
 • ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
 • ساخت سایت
 • سئو
 • طراحی کمپین تبلیغاتی
 • اتوماسیون بازاریابی
 • ورود به بازار کار

البته باید در نظر داشته باشید که آموزش دیجیتال مارکتینگ بسیار گسترده است. بنابراین تمامی آموزش ها در بانی مارکتینگ به این سرفصل ها خلاصه نمی شوند. شما می توانید با توجه به گرایشی که دارید، از آموزش های مختلفی بهره مند شوید. بدین ترتیب تخصص و دانش بالایی در این زمینه کسب می کنید و می توانید حرفه ای تر و قدرتمندتر به سوی اهدافتان گام بردارید.

آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

بهترین منابع برای آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ

 

همانطور که متوجه شدید شما می توانید برای آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ نیز اقدام کنید. شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که چطور می توان به صورت رایگان برای آموزش اقدام کرد؟ با رشد اینترنت و افزایش تقاضای کاربران، امروزه منابع بسیار زیادی هستند که می توان از آنها برای آموزش دیجیتال مارکتینگ به صورت رایگان و نامحدود استفاده کرد. یکی از این روش ها، کمک گرفتن از مقالات آموزشی و یا جزوه های آموزشی در شرکت های مختلف از جمله بانی مارکتینگ است. در این موسسات شما می توانید از بهترین اطلاعات برای آموزش و یادگیری استفاده کنید. این مطالب و جزوات به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرند.

علاوه بر این موارد برای آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ می توانید از طریق کتاب ها، مقالات مختلف، ویدئوهای آموزشی و شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب استفاده کنید. بسیاری از دوره ها و آموزش های رایگان، به صورت انگلیسی برگزار می شوند. بنابراین اگر به زبان تسلط کافی دارید، بهتر است که از این دوره ها استفاده کنید. یکی دیگر از روش های یادگیری رایگان دیجیتال مارکتینگ، پادکست ها و محتواهای صوتی هستند که در جهت آموزش به کاربران تهیه و تولید شده اند. شما در بانی مارکتینگ نیز می توانید این پادکست ها را تهیه کنید و به صورت رایگان از آنها استفاده کنید.

به یاد داشته باشید آموزش دیجیتال مارکتینگ دنیای بسیار گسترده ای دارد. بنابراین با تهیه یک دوره آموزشی و یا شرکت در دوره حضوری دیجیتال مارکتینگ، به تمامی مبانی و مفاهیم تسلط کافی پیدا نمی کنید. لازم است تا در این زمینه به صورت مداوم تلاش کنید و به دنبال آپدیت کردن اطلاعات خود باشید. در این صورت می توانید به خوبی از پس توسعه کسب و کارتان و یا شغلی که در آن استخدام شده اید، بر بیایید.